Hakkımızda

El ustalığına dayalı olan cam biçimlendirme, yüzyıllardan bu yana temel ilkeler açısından değişiklikler geçirmeden süregelen sanatlardan birisidir.

Flameart Glass olarak bizler 30 yılı aşkın bir süredir cam işleme ekipmanları, takım ve makineleri üreten, danışmanlık hizmeti veren, Türkiye'de konusunda tek olan Hasal Mühendislik firmasının bir grubuyuz.

Türkiye'deki ilklerden birisi olarak 2004 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Cam bölümünü açtık. Bizler firma olarak yaklaşık 10 yıldır eğitim veren bu kuruma, kuruluşundan başlamak üzere kesintisiz, tam donanımlı, teknik ve mühendislik hizmeti verdik. Cam işleme tekniklerinin tümünü bünyesinde bulunduran, 4 yıllık eğitim veren Cam bölümü, Avrupada 'da sayılı okullar arasında yer almaktadır.

2011 yılında Eskişehir Odunpazarı belediyesinin talebi üzerine Kurşunlu Külliyesi'nde bir sıcak cam üfleme stüdyosunu kurduk. Mimar Sinan Üniversitesinin Güzel Sanatlar Fakültesine sıcak cam atölyesi kurulumuna katkıda bulunduk. Bunların yanısıra cam eğitimi vermeye başlayan birçok okullara, belediyelere ve cama gönül vermiş sanatçılara ekipmanlar konusunda destek verdik.

Bu kurumlara hizmet vermek ve başarılarını paylaşmak, sıcak cam sanatının Türkiye'de tanınmasında katkıda bulunmak amacı ile kapsamlı bir atölye açmamız fikrini doğurdu. Güzel Sanatlar Fakültesi mezunları, cama gönül vermiş sanatçılar, ustalar ve sıcak cam konusunda uzmanlaşmış kadromuzla yola çıktık.

2011 yılında tüm tecrübelerimizi halka aktarma amacı ile sıcak cam işleme ekipmanlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını, danışmanlık hizmetlerini, sıcak cam sanatının tanıtılması ve sıcak cam ile ilgili her türlü sanatsal faaliyetlerimizi kitlelere yayma misyonumuzu Flameart Glass çatısı altında gerçekleştirme kararı aldık. Amacımız; cam sanatının tanınması ve üretiminin gelişmesi ve bu gelişimin cam sanatına, cam tasarımına olan katkılarının arttırılmasıdır.

Bu amaçla 2013 yılında atölyemizi kurduk. Uzman kadromuzla atölye çalışmaları, kurslar organize ederek sıcak cam sanatını bireylere tanıtma ve sevdirme amacı ile hareket ediyoruz.

Ankara'da sıcak camın bir çok yönünü yansıtan özel tasarımlar yapan ilk ve tek firma olmamız ve tecrübelerimiz bir takım hedefler doğurmaktadır.

Firma olarak hedeflerimiz Ankara'da sıcak camın tüm dallarını içeren büyülü bir dünya kurmak ve bireylere bu sanatın güzelliklerini yaşatmaktır.